UPDATE: Final de meci. România - Ungaria se termină cu scorul 3-0.

România obţine o victorie împotriva Ungariei, după un meci de vis făcut de jucătorii români, acesta încheindu-se cu scorul de 3-0.

România înscrie primul gol al meciului în primele minute după începerea acestuia, spre bucuria fanilor români.

Ciprian Marica deschide scorul în minutul 2 al partidei, cu un şut plasat la dreapta portarului Ungariei.

În minutul 31 Mihai Pintilii măreşte scorul cu un şut imparabil de la 25 de metri, mingea lovind în prealabil bara de sus aproape de vinclul drept al porţii adverse.

Schimbare în tabăra adversă, minutul 33: iese Korcsmar, intră Hajnal.

2 cartonaşe galbene pentru jucătorii Ungariei în prima repriză: Korcsmar în minutul 14 pentru o intrare la Torje, Liptak în minutul 45 pentru o tragere de tricou.

Avantaj de 2 goluri la pauză pentru naţionala României.

Alexandru Bourceanu primeşte cartonaş galben în minutul 49 pentru un fault după ce a pierdut mingea.

Minutul 58, schimbare în tabăra românească, Tănase intră în locul lui Torje.

Cartonaş galben în minutul 60 pentru fundaşul advers Vankzac după intrarea dură asupra lui Goian.

Minutul 64 vine cu o înlocuire în formaţia tricoloră. Alexandru Maxim iese de pe teren şi este înlocuit de Adrian Popa.

A doua înlocuire pentru echipa Ungariei, minutul 68, mijlocaşul Varga este înlocuit de Lourencsics.

Schimbare la echipa României în minutul 79, Ciprian Marica iese în aplauzele suporterilor lasând locul lui Ovidiu Ştefan Hoban.

Ultima schimbare pentru echipa Ungariei, Iese Koman şi intră Szabics în minutul 85.

Minutul 88, Cristian Tănase înscrie al treilea gol pentru România cu un şut pe jos, plasat, în colţul stâng al porţii, asigurând victoria pentru naţionala României.

Se fluieră finalul meciului. România obţine o victorie împotriva Ungariei, după un meci de vis făcut de jucătorii români, acesta încheindu-se cu scorul de 3-0.