Astra Giurgiu a învins CFR Cluj, scor 1-0

Echipa Astra Giurgiu a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), formaţia CFR Cluj, într-un meci din etapa a XXIX-a a Ligii I, în care arbitrul Sebastian Colţescu a acordat două cartonaşe roşii.

Astra a învins CFR Astra a învins CFR

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Cristescu, în minutul 15, cu un şut plasat de la 11 metri, după o centrare din partea dreaptă a lui Yoda.

În minutul 22, fundaşul Paul Papp (Astra Giurgiu) a fost eliminat direct pentru un fault dur asupra lui Chanturia.

În minutul 69, căpitanul clujenilor Ricardo Cadu a primit al doilea cartonaş galben pentru un fault asupra lui Yazalde şi a fost eliminat de arbitrul Sebastian Colţescu.

Astra Giurgu: Lung jr. - Papp, Ben Youseff, Găman, Junior Morais - Yahaya, Laban (Seto '51) - Yoda, Cristescu (Iorga '82), William (Măţel '29) - Yazalde. Antrenor: Florin Marin.

CFR Cluj: Felgueiras - Maftei (Tiago Lopes '46), Cadu, Piccolo, Camora - Monroy, Djokovici - Deac, Rui Pedro (Ogbu '46), Chanturia (Fl. Costea '28) - Tade. Antrenor: Vasile Miriuţă.

Cartonaşe galbene: Laban '22, Junior Morais '78 / Cadu '44, '69, Tiago Lopes '52, Fl. Costea '89.

Cartonaşe roşii: Papp '22 / Cadu '69.

Arbitri: Sebastian Colţescu (central); Sebastian Gheorghe, Iulian Radu (asistenţi) - Marius Bocăneală, Sergiu Popa (asistenţi suplimentari) - Mihai Marica (rezervă).

Observatori: George Ionescu, Mircea Călin.