Actualitate
Accident joi dimineața în Răscruci: un pasager a ajuns la spital. O mașină s-a făcut PRAF. VIDEO
O mașină s-a tranformat într-un morman de fiare în urma unui accident din Răscruci, județul Cluj. Un pasager a fost transportat la spital.
![Mașină transformată într-un morman de fiare, în urma unui accident din Răscruci / Foto: ISU Cluj](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2023/12/14/657a9ea943106_masina-transformata-in-morman-de-fiare-in-urma-unui-accident-din-rascruci.jpg)
Un accident rutier s-a produs joi dimineața pe DN1C E 576, în localitatea Răscruci, la Km 24+859 m. În accident au fost implicate o mașină și o autoutilitară.
„Pompierii din cadrul Detașamentului 1 Cluj-Napoca au intervenit la un accident rutier petrecut în localitatea Răscruci. În accident au fost implicate un autoturism și o autoutilitară. Autoturismul este răsturnat pe o parte, fiind puternic avariat. Din fericire, nu au existat victime încarcerate, iar o femeie și doi bărbați primesc îngrijiri medicale. Cu toții sunt conștienți și cooperanți”, transmitea ISU Cluj la ora 6:30.
![](https://monitorulcj.ro/storage//119333/accident-rascruci.jpeg)
Ulterior, în jurul orei 7:30, polițiștii au transmis că un pasager a fost transportat la spital.
![](https://monitorulcj.ro/storage//119334/doua-masini-distrusa-in-urma-accidentului.jpeg)
![](https://monitorulcj.ro/storage//119335/o-masina-s-a-rasturnat-pe-o-parte-pe-carosabil.jpeg)
Citiți monitorulcj.ro și pe Google News
CITEȘTE ȘI: