Actualitate
Primăria organizează pieţe volante în alte două cartiere
Începând cu data de marţi 20 august, în fiecare săptămână, pe strada Sigismund Toduţă din cartierul Grigorescu, între străzile Bulevardul 1 Decembrie şi Gavril Musicescu, Primăria prin Serviciul Administrare Hale şi Pieţe va organiza pieţe volante pentru producători.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2013/08/14/adevarul.jpg)
De asemenea, începând din data de 23 august, în fiecare vineri, în Piaţa Liebknecht, cartierul Iris se va organiza o piaţă volantă.
Orarul de desfăşurare a pieţelor volante: 15-00 -19.00
Aceste pieţe volante se adaugă celei din cartierul Gheorgheni, care se organizează în fiecare joi şi celei de la platoul Sălii Sporturilor, de sâmbăta, între 7.00 şi 15.00.