Actualitate
Trei în unu: Un şofer beat și fără permis conducea o maşină neînmatriculată
Poliţiştii au prins în trafic un şofer aflat sub influenţa alcoolului, care circula cu un vehicul neînmatriculat şi care nu avea permis de conducere.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2015/01/22/sofer.jpg)
La data de 21 ianuarie, în jurul orei 22:00, poliţiştii din Turda au identificat în trafic, la volanul unui autoturism neînmatriculat, un conducător auto fără permis de conducere, aflat sub influenţa alcoolului.
Bărbatul, de 47 de ani, din Aiton, a fost prins în timp ce conducea un autoturism pe DJ 103G, pe raza localităţii Ceanu-Mic, din comuna Tureni.
„În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit faptul că acesta nu poseda permis de conducere, se afla sub influenţa băuturilor alcoolice, iar autoturismul era neînmatriculat”, au declarat reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean Cluj.