Actualitate
O sută de persoane, blocate în staţiunile montane din Cluj din cauza ninsorii
Aproximativ o sută de persoane au rămas ieri blocate în staţiunile montane din Băişoara şi Valea Ierii din judeţul Cluj din cauza ninsorii puternice de sâmbătă spre duminică.
![Din cauza ninsorii abundente, aproximativ o sută de persoane au rămas blocate în staţiunile montane din judeţul Cluj. Foto: Arhivă](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2016/11/14/baisoara.jpg)
Potrivit Inspectoratului General pentru Situaţii de Urgenţă (IGSU) DJ 107 A în stațiunea Băișoara a fost înzăpezit, iar circa 30 de persoane au fost blocate în stațiune, fiind cazate la cabanele din zonă. Între timp drumul a fost deblocat.
De asemenea, DJ 107 N în stațiunea Valea Ierii a fost înzăpezit, iar circa 70 de persoane cazate la o cabană nu au putut coborî. Drumul a fost deblocat.
Prima ninsoare a creat mai multe neplăceri la Cluj.
Citeşte şi: POZA ZILEI: Incompetenţi, înfrânţi de primii fulgi de nea
Citeşte şi: Om al străzii, găsit mort într-un parc din Cluj-Napoca
Citeşte şi: Şapte curse aeriene au întârzieri din cauza gheţii depuse pe avioane pe Aeroportul Cluj
Citeşte şi: Maşini avariate la Cluj de copacii doborâţi de vântul puternic
Citeşte şi: Accident rutier din cauza zăpezii la Cluj: două autocamioane au derapat