Actualitate
Polițiștii au prins trei traficanți de droguri și le-au confiscat marfa
În urma perchezițiilor, polițiștii au descoperit aproximativ 20 de grame de substanțe psihoactive, telefoane mobile, un cântar și instrumente de consum.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2018/09/19/droguri.jpg)
La data de 19 septembrie a.c., polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Cluj-Napoca, sub coordonarea procurorilor D.I.I.C.O.T. – S.T. Cluj, au efectuat 4 percheziţii domiciliare la locuinţele a 3 persoane, cu vârste între 24 şi 39 de ani, din Cluj-Napoca şi Câmpia Turzii, judeţul Cluj.
Cei în cauză sunt bănuiți că ar fi procurat, pus în vânzare, comercializat şi oferit pentru consum substanţe susceptibile a produce efecte psihoactive.
În urma perchezițiilor domiciliare, polițiștii au descoperit aproximativ 20 de grame de substanțe psihoactive, mai multe pungi tip zyp-lock goale, 2 cântare, un grinder, laptopuri și telefoane mobile.
Au fost puse în executare 2 mandate de aducere și vor fi audiate în calitate de martor mai multe persoane.
Activitățile au beneficiat și de sprijinul luptătorilor Serviciului pentru Acțiuni Speciale Cluj.