Actualitate
Un șofer fără experiență și cu viteză a plonjat în șanț cu mașina la Fizeșu Gherlii
Un accident rutier s-a petrecut, în noaptea de marți spre miercuri, în jurul orei 01:00, la Fizeșu Gherlii.
![Un șofer fără experiență și cu viteză a plonjat în șanț cu mașina la Fizeșu Gherlii](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2019/08/07/masinasant.jpg)
Potrivit IPJ Cluj, un tânăr în vârstă de 19 ani, din Nicula, în timp ce conducea autovehiculul prin comuna Fizeșu Gherlii, pe fondul neadaptării vitezei la condițiile de drum, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare și a intrat în șanț. Accidentul s-a soldat cu rănirea ușoară a unei femei în vârstă de 37 de ani din Sântejude-Vale, pasageră în autoturism.
Conform ISU Cluj, o autospecială cu modul de descarcerare și un echipaj al SAJ au fost alertate în cursul nopții pentru a interveni ca urmare a ieșirii în afara părții carosabile a mașinii. La sosirea echipajului de pompieri, cei doi pasageri ai autoturismului erau deja ieșiți din acesta.
Femeia a fost consultată de echipajul SAJ și a fost transportată la spital cu un traumatism ușor la nivelul feței. De partea cealaltă, șoferul autoturismului nu a solicitat asistență medicală din partea echipajelor prezente la locul evenimentului.