Meciul între CFR Cluj și „U“ Cluj, disputat duminică seara pe Cluj Arena, s-a încheiat alb. Studenţii acumulează 2 puncte, iar feroviarii 9.

"U" Cluj: Vaselovsky - Takacs, Szilagyi, Abrudan, Mendy - Bucşa - Târnăcop, Cristocea, Borza, Rilke - Dedu.

Rezerve: Niculescu, Neag, Prescură, Balde, Calcan, Ene, Lemnaru.

CFR Cluj: Felguiras - Hora, Cadu, Piccolo, Camora - Obiora, Djokovic - Deac, Rui Pedro, Florin Costea - Tade.

Rezerve: Amadio, Rada, Sepsi, Voiculeţ, Maah, Batin, Ogbu.

Înaintea meciului cele două galerii folosesc petarde şi fumigene.

min 8 - Tade nu ajunge la minge după o centrare bună a lui Hora.

min 20 - CFR domină tactic partida, însă fără mari ocazii, studenţii ajung rar în jumătatea feroviară.

min 26 - Camora a şutat puternic dar mingea a fost reţinută de Veselovsvky, pe contraatac U a ratat prin Rilke.

min 28 - lovitură liberă de la 20 m, Cristocea şutează puţin peste poarta feroviară.

min 34 - neatenţi în apărarea studenţilor, mingea ajunge la Tade, care şuteză slab şi prinde Veselovsky.

Pauză pe Cluj arena.

Studenţii au fost mai prezenţi în joc în partea a doua a primei reprize, însă fără ocazii notabile.

min 55 - repriza secundă este mai animată, Universitatea este mai prezentă în joc, dar feroviarii nu se lasă surprinşi în apărare.

min 60 - Tade este schimbat la CFR de Paul Batin.

min 64 - Rui Pedro şutează din careu, respinge Abrudan în corner, bătut slab de feroviari.

min 65 - schimbare la CFR, iese Deac şi intră Derick Ogbu.

min 68 - ocazie incredibilă pentru U: Borza a driblat un adversar pe partea stângă, iar centrarea sa pe jos a lovit bara!

min 70 - altă ocazie incredibilă pentru U: Borza scapă singur cu Felgueiras dar portarul feroviar scoate miraculos!

min 75 - ultima schimbare la CFR, iese Djokovic, intră Voiculeţ.

min 83 - schimbare la U, iese Borza, intă Habib Balde.

min 86 - o nouă schimbare la U, Calcan intră în locul lui Cristocea.

Final de meci. 0-0 între Universitatea şi CFR. Studenţii acumulează 2 puncte, iar feroviarii 9.