Administrație
Sabin Sărmaș: „Clujul are nevoie de infrastructură anti-frică. Va avea scopul de a proteja victimele violenței domestice, persoanele cu adicții și copiii cu nevoi speciale.” (P)
![Sabin Sărmaș, despre realizarea infrastructurii anti-frică/Foto: Aurel Bîrliba/monitorulcj.ro](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2024/05/30/66585e5544796_sabin-sarmas---infrastructura-anti-frica.jpeg)
Candidatul independent pentru Primăria Cluj-Napoca, Sabin Sărmaș, a declarat că orașul are nevoie de „infrastructură anti-frică”. El a explicat că prin aceasta ar putea fi ajutați cei care au fost victimele violenței domestice, persoanele cu adicții și copiii cu nevoi speciale.