Actualitate
ACCIDENT ÎN LANȚ în comuna clujeană Mica. Trei mașini au fost avariate și două persoane rănite
Trei mașini au fost implicate într-un accident, produs în această după-amiază în comuna Mica.
![ACCIDENT ÎN LANȚ în comuna clujeană Mica. Trei mașini au fost avariate și două persoane rănite](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2020/06/20/accident-general.jpg)
Din primele informații furnizate de IPJ Cluj, șoferul unui taxi, în timp ce se deplasa pe DJ 172F, în localitatea Mica, ar fi redus viteza de deplasare cu intenția de a opri. Autoturismul care circula în spatele său ar fi redus de asemenea viteza, însă a fost lovit din spate de catre un alt autoturism și proiectat în taxi.
Două persoane au fost rănite în urma impactului. Cauza accidentului a fost, cel mai probabil, nepăstrarea distanței dintre autoturisme, transmit polițiștii.