Actualitate
Casă cuprinsă de flăcări la Căpușu Mare
Pompierii clujeni intervin în aceste momente pentru stingerea flăcărilor care au cuprins o casă de locuit din localitatea Căpușu Mare.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2022/07/12/62cd7b5ad1668_casa.jpg)
La fața locului acționează trei autospeciale de stins incendii și o autoscară. Incendiul se manifestă la acoperișul casei de locuit și la etajul unu, pe o suprafata totală de circa 200mp, spun pompierii.
![](https://monitorulcj.ro/storage//93729/google-news.jpg)
„S-a reușit limitarea propagării focului spre o magazie în care sunt depozitați cărbuni. Incendiul este localizat, se lucreaza pentru lichidare. Până în acest moment nu au fost persoane care să solicite consult medical", transmite ISU Cluj.
![](https://monitorulcj.ro/storage//93730/pompieri.jpg)
CITEȘTE ȘI: