Actualitate
Casă cuprinsă de flăcări în Căianu. Arde podul!
Pompierii clujeni au intervenit, sâmbătă după amiază, la stingerea unui incendiu ce a cuprins podul unei case din comuna Căianu. Din fericire, nu au existat victime.
![Podul unei case a fost cuprins de flăcări. Foto arhivă, sursă ISU Cluj](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2022/12/03/638b6b6c128ed_kicendiu.jpg)
„Pompierii din cadrul Detașamentului Dej intervin, prin punctul de lucru Mociu, la un incendiu care a cuprins podul unei case din localitatea Bărăi, comuna Căianu. Incendiul este localizat, se lucrează pentru lichidare. Nu sunt persoane care să solicite sprijin medical”, a transmis ISU Cluj.
CITEȘTE ȘI: