Actualitate
Șoferiță din Cluj, surprinsă cu viteză pe Drumul Sfântul Ioan. A rămas pieton și a încasat o amendă usturătoare.
O șoferiță din Cluj a rămas pieton pentru trei luni, după ce a fost surprinsă cu viteză pe Drumul Sfântul Ioan.
![Strada Drumul Sfântul Ioan/Foto: Google Maps](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2024/02/09/65c6389e5b1c1_651d7ee27239b_644a3e5b9008a_drumul-sf-ioan.jpg)
O femeie a fost surprinsă cu viteză pe Drumul Sfântul Ioan din Cluj-Napoca.
Femeia s-a ales cu amendă și cu permisul de conducere suspendat.
„La data de 8 februarie a.c., în jurul orei 18.20, polițiștii municipiului Cluj-Napoca, au surprins cu aparatul radar un autoturism condus de o femeie, de 38 de ani, în timp ce rula cu viteza de 110 km/h pe drumul Sfântul Ioan din municipiu.
Aceasta a fost sancționată contravențional cu amendă în valoare de 1485 de lei, precum și cu suspendarea dreptului de a conduce autovehicule pe o perioadă de 90 de zile”, a transmis IPJ Cluj.
Citiți monitorulcj.ro și pe Google News
CITEȘTE ȘI: