Actualitate
VIDEO - Faceţi cunoştinţă cu Bailey, căţelul dansator din Cluj-Napoca
Bailey este o femelă din rasa Beagle, în vârstă de patru ani şi jumătate care ştie să danseze, ştie să te scape de stres şi să ajute la ameliorarea unor boli.
![Bailey, catelul terapeut](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2014/01/23/bailey.jpg)
Căţelusa Bailey împreună cu stăpâna sa Iulia Lazăr fac lucruri uimitoare precum: terapie asistată de animale în cazul unor afecţiuni precum sindromul Down sau autism, trucur şi dog-dancing.
Cea mai recentă activitate în care este implicată Bailey este un program anti-stres pentru studenţii de la Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară şi Universitatea Babeş-Bolyai. Cu ocazia lansării programului, Bailey şi Iulia Lazăr au făcut o demonstraţie de dog-dancing.
Echipa formată din Iulia şi Bailey a participat şi la emisiunea TV Românii au Talent.