Actualitate
ACCIDENT GRAV la Dej. Trei persoane au ajuns la spital -VIDEO
Un grav accident de circulație, soldat cu trei victime, a avut loc sâmbătă, pe strada Șomcutului din Dej.
![Sursa foto dej24.ro](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2015/10/17/accidentd.jpg)
Potrivit primelor informații, conducătorul unui autoturism care se deplasa dinspre localitatea Bobâlna înspre Dej, cel mai probabil din cauza carosabilului umed și al vitezei excesive, a pierdut controlul asupra volanului, a părăsit șoseaua și s-a izbit violent de un cap de pod. În urma impactului, autoturismul s-a răsturnat pe plafon, scrie dej24.ro.
Trei persoane au fost rănite în urma accidentului, la fața locului intervenind două ambulanțe de la Dej și una de la Gherla. Personalul medical a acordat îngrijiri medicale victimelor, iar apoi le-a transportat la Spitalul Municipal Dej pentru investigații suplimentare.
Polițiștii criminaliști au efectuat cercetări la fața locului, urmând să stabilească circumstanțele exacte în care s-a petrecut accidentul rutier.