Actualitate
Îl mai ţineţi minte pe cocalarul care a lovit cu un ou un fost medic? A ajuns după gratii. Vezi ce a fost în stare să mai facă – VIDEO
După ce anul trecut a scandalizat întreaga ţară umilind un fost medic din Dej, lovindu-l cu ouă în plină stradă, acum a recidivat şi a ajuns din nou la secţia de poliţie.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2016/06/22/boss.jpg)
Este vorba de tânărul de 18 ani din Dej, care este cercetat de politişti pentru nu mai putin de opt furturi, toate în ultimele luni. A furat din magazine, beciurile blocurilor sau chiar locuinţe, totul pentru a-şi cumpăra etnobotanice, spun surse din cadrul anchetei, relatează dejeanul.ro.
Unul dintre ultimele sale furturi a fost surprins de camerele de supraveghere. Acesta a intrat în magazin, a luat un coş de cumpărături ca şi un client oarecare, s-a facut pierdut printre rafturi şi a scos din cutie un uscător de păr pe care l-a abandonat mai apoi pe raft.
A facut câţiva paşi, şi-a umplut buzunarele de ciocolate, după care s-a întors la uscătorul de păr, pe care l-a îndesat în pantaloni. Apoi a ieşit din magazin lăsând coşul gol, ca şi cum ar fi fost nehotărât şi nu a cumpărat nimic. Din acelaşi magazin a mai furat anul trecut bunuri în valoare de peste 500 lei, dar pentru că era minor şi prejudiciul nu a fost foarte mare, judecatorii l-au lăsat liber. Liber a rămas şi după ce împreună cu doi prieteni a umilit un fost medic, lovindu-l cu ouă în plină stradă.