Actualitate
A scăpat Clujul de gunoaie? Emil Boc susține că DA: "Totul a intrat în normalitate!"
După ce zeci de clujeni au semnalat cantitățile enorme de gunoaie adunate cu zilele la punctele de colectare, primarul Emil Boc susține că situația este sub control.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2018/12/27/gunoaie.jpg)
Cantitățile mari de deșeuri adunate în aceste zile, care au lăsat o imagine dezolantă în Cluj în prag de sărbători, au luat prin surprindere autoritățile, iar edilul recunoaște că au existat probleme cu firmele de salubrizare.
"Am făcut o vizită scurtă până la mama, la Răchițele, să cântăm o colindă, așa cum e obiceiul satului, apoi m-am întors la Cluj. A trecut cu bine (n.r. Crăciunul), n-au fost provocări prea mari, zăpada a fost sub control. Am avut niște probleme cu deșeurile până la Crăciun, pe de o parte au fost parcă mai multe deșeuri decât în oricare alt an, oamenii au făcut curățenie, dar am avut și o problemă pe un anumit sector. Cu implicarea colegiilor, inclusiv în seara de Crăciun, când am adus utilaje suplimentare, acum s-a revenit la normalitate", a spus Emil Boc, la un post de radio local.