Actualitate
Doi tâlhari au fost prinși pe ACOPERIȘUL unei BISERICI!
Doi bărbați au vrut să jefuiască o biserică. Planurile le-au fost însă date peste cap, fiind prinși în timp ce încercau să intre în lăcașul sfânt prin acoperiș.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2019/07/11/biserica.jpg)
În noaptea de marți spre miercuri, doi tineri de 26, respectiv 31 de ani din Gherla, au vrut să jefuiască o biserică din orașul în care locuiau. Astfel, în jurul orei 01:00, cei doi ar fi escaladat gardul bisericii, ar fi spart un geam și s-au cățărat apoi pe peretele clădirii, reușind să ajungă pe acoperiș. Cei doi voiau să intre pentru a fura bani.
Ghinionul lor a fost că în acele clipe, doi polițiști patrulau în zonă și i-au observat, după care ulterior i-au reținut.