Actualitate
EXCLUSIV! Radu Moisin, fost primar interimar al Clujului, se căsătorește!
Cununia civilă și religioasă a fostului viceprimar, primar interimar și actual consilier local Radu Moisin are loc azi, la un hotel de patru stele din cartierul Bună Ziua.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2019/07/27/moisin-oana.jpg)
Radu Moisin, acum în vârstă de 36 de ani, se căsătorește cu Oana Rozor, o femeie cu 10 ani mai tânără decât el, fiica Mihaelei Rozor, șefa PPU Cluj.
Radu Moisin a fost desemnat primar interimar la vârsta de 28 de ani, după ce primarul Sorin Apostu a fost arestat pentru luare de mită.
Moisin a lucrat în Primaria Cluj-Napoca începand cu anul 2004, ocupând, pe rând, funcțiile de coordonator al proiectului-pilot Poliția Primăriei, referent, inspector de specialitate la Direcția Învățîmânt, Cultura, Serviciul Relații Comunitare și director adjunct al Direcției Poliția Comunitară. La alegerile locale din iunie 2008, el a fost ales consilier local pe lista PDL, iar în 13 ianuarie 2009 a fost ales viceprimar al municipiului Cluj-Napoca.
În prezent este consilier local PNL și avocat.
Casă de piatră, Radu Moisin!