Actualitate
POZA ZILEI. Pe străzile din Cluj nu se mai respectă indicatoarele rutiere
Doi clujeni au fost la un pas să provoace un accident într-o intersecţie din oraş după ce au intrat în sens giratoriu pe contrasens
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2019/09/19/poza-zilei.jpg)
Şoferii neatenţi nu au observat, deoarece este greu de crezut că nu au cunoscut indicatorul de ocolire obligatorie prin dreapta a unui obstacol apărut în faţă. Incidentul s-a soldat doar cu oprirea circulaţiei astfel încât cei doi să reintre pe banda de circulaţie corespunzătoare.