Actualitate
Primăria Florești a început debarasarea brazilor de Crăciun. FOTO
Primăria Florești a început de luni, 12 ianuarie, colectarea brazilor după sărbătoarea Crăciunului.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2020/01/13/colectare-brazi-floresti-3.jpg)
Colectarea brazilor folosiți de Crăciun a fost anunțată de Horia Șulea, primarul din Florești, încă de câteva zile pe rețelele de socializare:
"Incepe debarasarea brazilor de Crăciun. Am rugămintea către voi ca până luni, 13 ianuarie, brazii să fie scoși la punctele gospodărești, aceștia urmând a fi ridicați de o firmă specializată în acest sens, gratuit. Incepând de luni va avea loc colectarea brazilor de la punctele gospodărești.", a spus primarul în urmă cu câteva zile