Actualitate
Atenție! Cod GALBEN de ceață în județul Cluj
Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM) a emis, duminică, două atenţionări nowcasting Cod galben de ceaţă.
![Atenție! Cod GALBEN de ceață în județul Cluj](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2020/02/16/ceata-cluj.jpg)
În judeţul Cluj, ceaţa va determina scăderea vizibilităţii sub 200 metri în timp ce în județele Covasna şi Braşov, local, ceaţa va reduce vizibilitatea sub 200 m şi izolat sub 50 m.
Atenționările sunt valabile până la ora 11:00 în mai multe localităţi din judeţele Cluj, Covasna şi Braşov. Totuși, avertizările de fenomene periculoase imediate se emit pentru o perioadă de maxim 6 ore.