Actualitate
COD ROȘU de FURTUNĂ în județul Cluj! Grindină și ploi puternice în tot județul
Inspectoratul pentru Situații de Urgență Cluj a transmis o avertizare de tip COD ROȘU pentru întreg județul.
![COD ROȘU de FURTUNĂ la Cluj. Grindină și vijelii puternice](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2020/06/26/cod-rosu-de-furtuna-in-judetul-cluj-grindina-si-ploi-puternice-in-tot-judetul.jpg)
UPDATE: A fost transmis mesaj prin RO -ALERT - averse torențiale 40-50 litri/mp, descărcări electrice, grindină de dimensiuni medii și mari, vijelie puternică pentru următoaele localități din județul Cluj: Turda, Câmpia Turzii, Viișoara, Mihai Viteazu, Tritenii de jos, Frata, Cojocna, Ceanu Mare, Călărași, Săndulești, Ploscos
ISU Cluj a transmis o avertizare de tip COD ROȘU pentru întreg județul, fiind așteptate cantități mari de apă, grindină, dar și vânt puternic în intervalul 16:05 - 17:00.
„ATENTIONARE COD ROSU DE : AVERSE TORENTIALE , GRINDINA ,VIJELIE PUTERNICA INTERVAL 16:05 - 17:00”, a transmis ISU Cluj.