Monitorul Cartierelor
Taximetriștii rechini de la Podul IRA prind curaj
Un clujean este nemulțumit de modul în care Poliția Locală își face datoria în zona Podului IRA din cartierul Mărăști.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2014/10/18/taxi.jpg)
Acesta a avut parte de o experiență neplăcută cu un taximetrist rechin. „Când se poate rezolva oare problema rechinilor de la IRA? Un astfel de individ, cu un mercedes negru, se chinuia să parcheze lângă alți 2-3 nesimțiți chiar pe banda de intrare la un hypermarket din zonă. A urlat și ca nebunul doar pentru că l-am observat.....apoi a parcat vis-a-vis și a început să-și umple rabla cu clienți”, a spus clujeanul nemulțumit pe un site de reclamații și sesizări.
Cetățeanul îi roagă pe cei de la Poliția Locală și Poliția Rutieră să-și facă datoria. „Mă întreb oare POLIȚIA LOCALĂ, RUTIERĂ ce face? Cei care trec pe la capatul separatoarelor își riscă viața în acest loc, iar rechinii ăștia mai trebuie să-și facă băncuțe și puncte de taxare în zonă! Autoritățile dorm?”, spune cetățeanul nemulțumit.