Monitorul Cartierelor
Maşină abandonată, dormitor pentru boschetari
În fiecare cartier, există maşini abandonate care aşteaptă să fie ridicate de autorităţi.
![Maşină abandonată, dormitor pentru boschetari](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2015/08/25/masina.jpg)
Un astfel de caz este în Zorilor, pe strada Gheorghe Dima unde un autoturism este abandonat de mai bine de un an. Pentru că nu a fost ridicat, oamenii străzii îşi fac adăpost în autoturism. “În spatele blocului de pe strada Gheorghe Dima nr. 33, scara 1 este o maşină abandonată din martie 2014. Nu cunoaştem proprietarul. În această maşină dorm oamenii străzii, este într-o stare avansată de degradare, ocupă un loc de parcare amenajat de Primărie şi foarte necesar blocului (mai ales seara) şi de aceea vă rugăm să o ridicaţi”, a scris un clujean într-o sesizare adresată primarului Emil Boc.