Politică
Tăriceanu, întâmpinat de protestatari la Cluj: “Nu vrem să fim conduşi de hoţi”
Preşedintele ALDE, Călin Popescu Tăriceanu, a venit marţi la Cluj pentru a anunţa "transferul" lui Marius Nicoară de la PNL, însă a fost aşteptat la sediul partidului de mai mulţi protestatari.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2018/06/19/alde.jpg)
Aceştia au scandat “Nu vrem să fim conduşi de hoţi”, “Susţinătorii hoţilor nu au ce căuta la Cluj” sau “Hoţii”.
Unul din mesajele inscripţionate pe pancarte a fost “ALDE a mai câştigat un penal”, cu referire la trecera senatorului Marius Nicoară de la PNL la ALDE, Călin Popescu Tăriceanu nu le-a răspuns protestatarilor.
Vă reamintim, senatorul clujean Marius Nicoară a anunţat luni că se alătură partidului condus de Călin Popescu Tăriceanu, după 28 de ani petrecuţi în PNL.