Sport
Cursă de Crăciun în Parcul Central din Cluj-Napoca. Moșul a fost alergat de zeci de copii și adulți. FOTO/VIDEO
Zeci de copii și adulți l-au alergat pe Moș Crăciun în Parcul Central din Cluj-Napoca. Sâmbătă, 17 decembrie, a avut loc evenimentul caritabil „Aleargă-l pe Moș Crăciun”, organizat de Clubul Sportiv Atletic Cluj.
![Zeci de copii și adulți l-au alergat pe Moș Crăciun în Parcul Central din Cluj-Napoca/ Foto: Club Sportiv Atletic Cluj/Facebook](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2022/12/18/639f0754762e4_alearga-l-pe-mos-craciun-cluj.jpg)
Cel mai vesel cros caritabil a revenit în Cluj-Napoca. Clubul Atletic a organiza sâmbătă, 17 decembrie 2022, un cros caritabil în Parcul Central din oraș. Clujenii de toate vârstele l-au alergat pe Moș Crăciun.
Zeci de clujeni de toate vârstele s-au adunat în Parcul Simion Bărnuțiu din Cluj-Napoca.
La eveniment, participanții au putut alerga în cadrul a trei curse, puse la dispoziție de organizatori: 10 km, 5 km, respectiv 600 de metri pentru copii.
![](https://monitorulcj.ro/storage//102139/319752824_845016693547327_5393856593308815941_n.jpg)
![](https://monitorulcj.ro/storage//102140/320273275_398752105750279_6319875927582267101_n.jpg)
Atât copiii cât și adulții și-au luat hainele de sport, însă nu au uitat de pălăria de Crăciun.
![](https://monitorulcj.ro/storage//102141/320767870_445920434419143_4434345204228304444_n.jpg)
Clubul Sportiv Atletic Cluj susține și pregătește copiii pentru practicarea de sporturi, organizând evenimente sportive și educative: „Promovăm un stil de viaţă sănătos şi activ, prin modelare individuală şi descoperirea de noi talente în sport”.
CITEȘTE ȘI: