Victorie pentru handbaliști

<p />Handbaliștii de la „U“ Transilvania au reușit să învingă formația Politehnica Timișoara, cu 27-26, după un meci foarte echilibrat.

Elevii lui Liviu Jurcă au început foarte bine meciul și au condus în prima parte a primei reprize, dar bănățenii au revenit pe final. Timișorenii au intrat mai deciși după pauză și au condus ostilitățile, dar „alb-negrii“ s-au trezit în ultimele 10 minute și au obținut o victorie importantă. Pentru „studenții“ clujeni au marcat: Burcă și Lazăr câte 6 g, Mihai 5 g, Busecan 4 g, Vlad și Grasu câte 2 g, Turcu și Irimieș câte un gol. „U“ Transilvania se află pe locul 11 în Liga Națională, cu 10 puncte strânse în 16 meciuri. În etapa următoare, „alb-negrii“ vor evolua în deplasare la liderul HCM Constanța, formație pregătită de Ștefan Constantin, fostul antrenor al Universității.