CFR Cluj, înfrângere în returul cu Pafos din play-off-ul Conference League. Clujenii au primit două goluri în 3 minute.

CFR Cluj a jucat, joi seară, returul meciului cu Pafos din play-off-ul Conference League. Meciul s-a încheiat 3-0 (2-0).

CFR Cluj, înfrângere în returul cu Pafos din play-off-ul Conference League | Foto: Fotbal Club CFR 1907 CLUJ - Facebook CFR Cluj, înfrângere în returul cu Pafos din play-off-ul Conference League | Foto: Fotbal Club CFR 1907 CLUJ - Facebook

CFR Cluj a jucat, joi seară, partida retur contra echipei Pafos, în play-off-ul Conference League.

În partida tur, desfășurată în Gruia, CFR Cluj i-a învins pe ciprioții de la Pafos cu scorul de 1-0, datorită golului marcat de Meriton Korenica.

Echipa condusă de Dan Petrescu a jucat mai mult de o repriză în inferioritate numerică, după un gest necontrolat făcut de Ciprian Deac, care a dus la un cartonaș roșu pentru decarul ardelenilor.

CFR Cluj, două goluri primite în 3 minute

Deși CFR Cluj a avut o șansă să deschidă scorul, Pafos a marcat în minutul 28 prin golul lui Jaja. Ciprioții nu s-au lăsat mai prejos și au mărit diferența în doar 3 minute. Goldar a marcat al doilea gol în minutul 31.

Pafos putea să intre la vestiare cu 3 goluri marcate, însă ultimul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Scorul la pauză era 2-0 pentru ciprioți.

Repriza secundă a fost una de coșmar pentru CFR Cluj. Ciprioții au dus scorul la 3-0, după ce Tankovic a transformat lovitura de pedeapsă.

Partida s-a terminat 3-0 pentru Pafos.

O seară perfectă în Gruia! CFR Cluj a învins FC Botoșani în a 7-a etapă a Superligii.

Transfer oficial la CFR Cluj! Dan Petrescu l-a împrumutat pe Flavius Iacob de la Corvinul Hunedoara.