Remiza de la Braşov îndepărtează Vasluiul de lider

<p />În ultimul meci al etapei a XXI-a a Ligii I, FC Braşov şi FC Vaslui au terminat la egalitate, scor 1-1. După ce a umilit Steaua în Ghencea, echipa lui Conceicao a încurcat şi Vasluiul lui Hizo în lupta pentru titlu.

Deşi oaspeţii au intrat în avantaj în prima repriză, prin golul marcat de Wesley Lopez, în minutul 35, nu au reuşit să ţina de scor, fiind egalaţi în munutul 55 prin autogolul lui Dusan Kuciak. La sfârşitul jocului Viorel Hizo a acuzat arbitrajul sustinând că golul Braşovului a fost marcat din ofsaid. ‘‘Este un rezultat nedrept, Braşovul putea marca un gol corect şi atunci îmi scoteam pălăria. Am pierdut două puncte importante. Probabil că vom fi scoşi din lupta pentru titlu de această fază, care a influenţat rezultatul. Nu ştiu dacă meritam să fiu eliminat, am vorbit respectuos, acum depinde ce va scrie domnul Balaj în raportul de joc”, a spus tehnicianul echipei oaspete.