Sport
EXCLUSIV. „U” Cluj - CS Crișul Chișineul Criș nu se mai joacă! Arădencele, depistate pozitiv la testele Covid19
Partida dintre „U” Cluj și CS Crișul Chișineul Criș din prima etapă a noului sezon din Liga Mol a fost amânată deoarece în formația arădeană au fost depistate mai multe cazuri de coronavirus.
![EXCLUSIV. „U” Cluj - CS Crișul Chișineul Criș nu se mai joacă! Arădencele, depistate pozitiv la testele Covid19](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2020/10/13/exclusiv-u-cluj-cs-crisul-chisineul-cris-nu-se-mai-joaca-aradencele-depistate-pozitiv-la-testele-covid19.jpg)
Universitatea Cluj și CS Crișul Chișineul Criș ar fi trebuit să se dispute joi, 15 octombrie, de la ora 10:15, dar partida nu va mai avea loc deoarece formația din Arad a anunțat o că este în imposibilitatea de a se prezenta la turneu pentru a susține etapa 1 din cauza unor cazuri de coronavirus la echipă, conform unor informații obținute de Monitorul de Cluj
Partida dintre cele două echipe a fost momenta amânată, dar este posibil ca Universitatea Cluj să câștige cu 10-0 partida din prima etapă. O astfel de situație s-a petrecut și în campionatul masculi, acolo Știința Bacău a pierdut patru meciuri la masa verde, iar Botoșani a fost descalificată în urma unui focar apărut în cadrul clubului.
Miercuri, 14 octombrie:
CS Rapid București – CSM Slatina, ora 10:15
CSM Galați – CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud, ora 13:00
HC Zalău – CS Minaur Baia Mare, ora 15:45
SCM Gloria Buzău – CSM București, ora 18:30.
Joi, 15 octombrie:
ACS Crișul Chișineu-Criș – CSU Cluj-Napoca AMÂNAT
CS Dacia Mioveni – CS Măgura Cisnadie, ora 13:00
CS Activ Prahova Ploiești – HC Dunărea Brăila, ora 15:45
SCM Craiova – SCM Râmnicu Vâlcea, ora 18:30.