Sport
UTA s-a ales cu autocarul vandalizat înaintea meciului cu CFR Cluj. FOTO
Autocarul celor de la UTA Arad a fost vandalizat în noaptea de luni spre marți într-o parcare din Cluj-Napoca.
![UTA s-a ales cu autocarul vandalizat înaintea meciului cu CFR Cluj. FOTO](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2022/02/08/620224b43cf0d_autocar-uta-vandalizat-cluj-2.jpg)
Autocarul celor de la UTA Arad a fost vandalizat înaintea meciului cu CFR Cluj, programat astăzi, de la ora 17:30. Pe autovehiculul echipei arădene au apărut mai multe mesaj obscene, fără să fie indentificați momentan autorii.
În 2010, între fanii Universității Cluj și cei de la UTA s-a iscat o adevărată bătaie după un meci disputat la Arad. Galeriile celor două formații s-au bătut cu lanțuri, bâte, răngi și topoare într-o benzinărie. Ultrașii arădeni au încercat la vremea respectivă să pătrundă și în autocarul echipei clujene, dar au fost opriți în ultimul moment de fostul patron, Florian Walter.
CITEȘTE ȘI: