Sport
CFR Cluj a făcut scor cu Unirea Dej, într-un meci amical
Campioana en titre a Ligii I de fotbal, CFR Cluj, a învins, miercuri, formaţia de liga a II-a Unirea Dej, cu 4-0 (1-0), într-o partidă amicală.
![CFR Cluj a făcut scor cu Unirea Dej, într-un meci amical](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2022/02/16/620d2229efa5c_cfr-unirea-dej-amical.jpg)
Golurile au fost înscrise de Sergiu Buş (26), Cătălin Itu (47), Cristian Neguţ (76) şi Alex Chipciu (90), a anunţat CFR Cluj pe pagina sa de Facebook.
![](/storage//84344/google-news.jpg)
Antrenorul Dan Petrescu a folosit următoarea formulă de echipă: Bălgrădean (Letica, 46) - Susic, K. Dimitrov, Yuri, Fl. Ştefan - Itu (Gîdea, 61), Chipciu, Mal (Hoban, 46) - Birligea, S. Buş (Dugandzic, 46), Sacko (Neguţ, 46).
CFR Cluj va juca următorul meci oficial în data de 20 februarie, acasă, cu FC Rapid Bucureşti, în etapa a 27-a a Ligii I.
CITEȘTE ȘI: