Sport
U-BT Cluj-Napoca - Ludwigsburg s-a jucat într-o atmosferă senzațională. VIDEO
U-BT Cluj-Napoca a devenit prima echipă de baschet din România care adună 10.000 de spectatori în tribune la un singur meci.
![Atmosferă sud-americană la U-BT - Ludwigsburg](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2022/04/19/625f100a5bab9_u-bt-cluj-ludwigsburg-atmosfera.jpg)
Echipa clujeană a pierdut, 79-73, meciul trei al disputei cu Ludwigsburg din sferturile de finală. Duelul dintre cele două formații a fost urmărit de 10.000 de spectatori, printre care și Emil Boc, un mare fan al sportului.
![](https://monitorulcj.ro/storage//87884/emil-boc-prezent-la-u-bt-cluj-ludwigsburg.jpg)
Duelul dintre U-BT Cluj-Napoca și Ludwigsburg a început într-o atmosferă senzațională. Fanii clujeni au aruncat role de hârtie în teren și au întârziat startul disputei cu câteva minute.
U-BT Cluj-Napoca a strâns 10.000 de fani la ambele meciuri disputate cu Ludwigsburg în BT Arena. Echipa clujeană a fost eliminată din Basketball Champions League, dar a reușit o performanță greu de egalat pentru orice altă echipă din România.
CITEȘTE ȘI: