Sport
Portarul lui CFR Cluj U-17 a marcat golul ANULUI în fotbalul românesc. VIDEO
Portarul lui CFR Cluj U-17 a marcat golul ANULUI în fotbalul românesc. VIDEO
![Adrian Frânculescu a marcat golul sezonului în fotbalul românesc. FOTO: CFR Cluj](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2022/05/05/6273b63f8ac23_FRANCULESCU-GOLUL-SEZONULUI.jpg)
Adrian Frânculescu este portarul și căpitanul echipei U-17 a celor de la CFR Cluj. Juniorul din Gruia a reușit miercuri după-amiază unul dintre cele mai spectaculoase goluri din acest sezon, cel puțin în fotbalul românesc.
![](https://monitorulcj.ro/storage//88824/google-news.jpg)
Goalkeeper-ul a executat o lovitură liberă din propriul teren și a reușit să marcheze în poarta adversă. În returul dintre CFR Cluj și Sepsi, scorul a fost 2-2, iar cele două echipe aveau să fie decis la loviturile de departajare.
Frânculescu a fost eroul CFR-ului și la penalty-uri cu două mingi apărate și a trimis echipa în finala Cupei României la U-17.
CITEȘTE ȘI: