Sănătate
Codin Maticiuc despre Spitalul de Ortopedie Cluj: „Cel mai în paragină spital, am călcat pe un porumbel mort, aici se pot face filme de groază”
![Codin Maticiuc](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2022/06/30/62bd4cb0c0428_ortopedie.jpg)
Codin Maticiuc și-a propus să strângă bani pentru Spitalul de Ortopedie Cluj, despre care spune că este „poate cel mai în paragină pe care l-am vizitat”. Acesta a participat la Sports Festival și de Rusalii s-a întâlnit cu Claudia Gherman, managerul Spitalului Clinic Județean de Urgență Cluj.