Actualitate
IPJ confirmă informațiile transmise de Monitorul de Cluj: Cristi Vasc trimitea poze indecente unei minore de 13 ani. Mama fetei NU depune plângere împotriva lui
![Cristi Vasc, fost jucător în Liga 1, este vinovat. Mama minorei nu dorește continuarea anchetei](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2020/10/26/cristi-vasc-fost-jucator-in-liga-1-a-trimis-mesaje-fllme-si-poze-indecente-unei-eleve-de-13-ani-exista-suspiciuni-ca-s-ar-fi-incercat-musamalizarea-cazului.jpg)
IPJ Maramureș a confirmat informațiile relatate de monitorulcj. Cristi Vasc, fostul fotbalist din Liga 1, a trimis mesaje și fotografii obscene unei minore de 13 ani din Coroieni. Mama fetei nu dorește să depună plângere împotriva acestuia.