Sănătate
Vizita la stomatolog, în siguranță în „era vaccinării”. Decan al Facultății de Medicină Dentară: „Teama de a merge la medic a dus la o stare de sănătate orală problematică”
![Vizita la stomatolog, în singuranță în „era vaccinării”. Decan al Facultății de Medicină Dentară: „Teama de a merge la medic a dus la o stare de sănătate orală problematică”](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2021/06/25/cristian-dinu-umf-facultatea-de-medicina-dentara.jpg)
Teama de a merge la medic a dus la o stare de sănătate orală problematică a pacienților în pandemie. Decanul Facultății de Medicină Dentară, Cristian Dinu, povestește despre impactul perioadei COVID asupra serviciilor stomatologice, ce influență a avut pandemia asupra sănătății orale și siguranța pe care o oferă acest domeniu medical, în special în „era vaccinării”.