Sănătate
Întâlnire emoționantă. Părinții copiilor născuți prematur, mulțumiri pentru medicii de la SCJU Cluj: „Ați fost lângă noi zi și noapte! Ei, copiii, sunt dovada vie că se poate!” FOTO/VIDEO
![Întâlnire emoționantă a medicilor cu familiile copiilor născuți prematur, la SCJU Cluj / Foto: monitorulcj.ro](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2023/11/16/655632e3b86e2_intalnire-emotionanta-a-medicilor-cu-familiile-cu-bebelusi-nascuti-prematur.jpg)
Medicii și personalul de la Neonatologie I din Cluj-Napoca s-au întâlnit cu familiile copiilor născuți prematur. În cadrul evenimentului, părinții și-au arătat recunoștința pentru eforturile supraomenești pe care cadrele medicale le-au depus pentru a le salva micuții, dar am putut și să vedem cum este organizată o secție în care bebelușii se zbat pentru viețile lor.