Sănătate
OPINIE - Dragoș Damian, Terapia Cluj: „Vaccinarea: Cea mai de succes campanie de publicitate din istorie s-a izbit, previzibil, de absența produsului.”
![OPINIE Dragoș Damian, Terapia Cluj. Vaccinarea: Cea mai de succes campanie de publicitate din istorie s-a izbit, previzibil, de absența produsului.](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2021/01/17/dragos-damian-opinie.jpg)
La ieșirea de la vaccinare, premierul Florin Cîțu a declarat că vestea bună este că românii vor să se vaccineze. Corect, după 12 luni de restricții îngrozitoare și 6 luni de publicitate de sute de milioane de lei la vaccinul anti SARS-CoV-2, probabil că toți românii vor să se imunizeze.