Actualitate
Reprezentanți ai mediului artistic și cultural din Cluj-Napoca, în vizită pe situl viitorului proiect de reconversie și regenerare urbană al grupului IULIUS (P)
![Hala cu arcade a fost construită în anii ’50, are o suprafață de aproximativ 840 mp](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2024/07/18/6698af30862c5_Hala-cu-arcade-centrul-de-arte-performative-IULIUS-900.jpg)
Compania IULIUS dezvoltă un proiect mixed-use de reconversie și regenerare urbană pe fosta platformă Carbochim din Piața 1 Mai, integrând, în premieră pentru România într-un proiect real-estate, un centru dedicat artelor performative.