Sport
Reacțiile antrenoarelor de handbal din Cluj după victoria României în fața Danemarcei
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2015/12/17/carmen-amariei-luminita-hutupan.jpg)
Carmen Amariei și Luminița Huțupan, foste componente a naționalei de handbal feminin a României, în acest moment antrenoare ale echipei de handbal feminin Universitatea Cluj, au afirmat, după meciul împotriva Danemarcei, că ce a fost mai greu a trecut pentru jucătoarele noastre la Campionatul Mondial dar că meciul împotriva Norvegiei va fi adevărata finală a competiției.