Actualitate
Plimbarea în pădurea-parc din Făget, „o experiență inedită”. Amenajarea a costat aproape 150.000 de euro
![Pădurea-parc din Făget, o experiență inedită. Amenjarea a costat aproape 150.000 de euro.](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2021/04/20/padure-parc-faget.jpg)
Pădurea-parc din Făget a fost descrisă ca fiind „o experiență inedită” de către o asociație din Cluj, care se dedică promovării spațiilor naturale amenajate în manieră cât mai puțin invazivă. Investiția făcută de autoritățile locale în pădurea-parc din Făget se ridică la aproape 150.000 de euro.