Timp Liber
Antreprenori de mici! Mai mulți copii din Dâmbul Rotund și-au deschis standuri de limonadă în fața casei
Clujenii au spirit antreprenorial de mici! Mai mulți copii din cartierul Dâmbul Rotund și-au deschis, pe perioada vacanței, standuri cu limonadă de casă și o vând trecătorilor.
![Mai mulți copii din cartierul Dâmbul Rotund și-au deschis, pe perioada vacanței, standuri cu limonadă de casă. FOTO: Facebook/ Dâmbul Rotund cartier Cluj-Napoca](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2023/08/04/64cd28319db3b_limonada-strada-dambul-rotund.jpg)
Nimic nu potolește setea dintr-o zi călduroasă de vară ca un pahar rece de limonadă. Acesta a fost, probabil, și raționamentul din spatele unui stand de limonadă deschis de câțiva copii din Dâmbul Rotund chiar în fața casei.
![](https://monitorulcj.ro/storage//114041/limonada-postare.png)
Cei mici au amenajat un stand cu limonadă, iar prețurile sunt demne de orașul de pe Someș: 2 lei paharul de limonadă simplă, 3 lei - limonada cu soc. Copiii și-au găsit astfel o ocupație pentru zilele de vacanță, prin care câștigă și ceva bani de buzunar.
Nu e niciun dubiu că clujenii s-au născut cu spirit antreprenorial! 🙂
Citiți monitorulcj.ro și pe Google News
CITEȘTE ȘI: