Actualitate
Timișorean „beat criță”, prins la volan în localitatea Băișoara
Un timișoarean de 63 de ani a fost depistat de polițiști în timp ce conducea, deși se afla sub influența alcoolului.
![Timișorean „beat criță”, prins la volan în localitatea Băișoara. FOTO: Arhivă Monitorul de Cluj](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2022/09/02//conversions/6311e233e27cf_politia-watermark.jpg)
Un bărbat de 63 de ani din municipiul Timișoara, a fost „tras pe dreapta” joi de polițiștii din Turda în timp ce se deplasa cu autoturismul pe DJ107R, prin comuna Băișoara, aflându-se sub influența băuturilor alcoolice.
La testarea cu aparatul etilotest a fost înregistrată o concentrație de 0,59 mg/l alcool pur în aerul expirat, bărbatul fiind condus la o unitate medicală în vederea prelevării de mostre biologice.
În cauză sunt efectuate cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.
CITEȘTE ȘI: