Actualitate
Accident la ieșire din Bucea, între o motocicletă și o mașină! Motociclist, transportat de urgență la spital
Un accident rutier grav a avut loc la ieșire din localitatea clujeană Bucea, pe direcția Cluj-Napoca-Oradea. Un motociclist a fost rănit și transportat la spital.
![Accident la ieșire din Bucea, între o motocicletă și o mașină / Foto: depositphotos.com](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2022/10/08/63418f5d2e9f9_Depositphotos_344288128_S-%281%29.jpg)
Accidentul rutier s-a produs între o mașină și o motocicletă.
„În jurul orei 15.20, polițiștii rutieri din cadrul Poliției orașului Huedin au fost sesizați despre producerea unui accident rutier pe DN1E60, la ieșire din localitatea Bucea. Coliziunea a avut loc între o motocicletă, condusă de un bărbat de 29 de ani, din judetul Bihor, în direcția municipiului Cluj-Napoca și autoturismul condus de un bărbat în vârstă de 42 de ani, din Cluj-Napoca, care se deplasa înspre Oradea.
În urma impactului a rezultat rănirea conducătorului motocicletei, fiind transportat la spital.
Testarea cu aparatul etilotest a conducătorului autoturismului a rezultat negativă”, a transmis IPJ Cluj.
Foto: depositphotos.com
CITEȘTE ȘI: