Actualitate
Un şofer beat, de 23 de ani, a provocat un accident cu un rănit, în afara localităţii Jucu
Un accident de circulaţie a avut loc în această dimineaţă, în jurul orei 6.15, în zona localităţii Jucu.
![Foto arhiva](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2013/09/08/smurd-112.jpg)
Din primele informaţii oferite de reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Cluj, este posibil să se fi înregistrat două victime încarcerate. Echipele ISU Cluj au intervenit cu o autospecială pentru descarcerare şi două ambulanţe.
Vom reveni cu amănunte.
UPDATE ORA 10.10 - În urma accidentului, pasagerul din dreapta a fost rănit grav şi transportat la Unitatea de Primire a Urgenţelor.
Reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Cluj au declarat că accidentul a avut loc pe DN1C. "Conducătorul auto se deplasa din Cluj-napoca spre Gherla, nu s-a adaptat condiţiilor de drum şi s-a răsturnat cu maşina în şanţ. Şoferul are 23 de ani şi în urma alcooltestului s-a stabilit o alcoolemie de 1,68", au declarat reprezentanţii IPJ Cluj.