Actualitate
Hoţi de maşini reţinuţi pentru 24 de ore. Au dat 8 spargeri într-o singură noapte
Doi tineri care au furat documente şi aparatură electronică din mai multe maşini parcate în Turda au fost prinşi şi reţinuţi pentru 24 de ore.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2015/02/19/turda.jpg)
Cei doi bărbaţi de 22 şi 23 de ani au fost prinşi miercuri, 18 februarie, şi reţinuţi pentru 24 de ore. Cei doi hoţi au dat 8 spargeri într-o singură noapte.
Cei doi au spart geamurile maşinilor în noaptea de 27 spre 28.01.2015 şi au furat documente şi aparatură electronică (staţii de emisie- recepţie, etc.).
„Bărbaţii din Turda au fost reţinuţi pentru 24 de ore sub aspectul săvârşirii a 8 infracţiuni de furt calificat, dintre care 2 în forma tentativei. Prejudiciul reclamat de părţile vătămate este de aproximativ 4.200 lei. Acesta a fost recuperat în proporţie de 90%, fiind depistată întreaga aparatură electronică sustrasă” au declarat reprezentanţii IPJ Cluj.