Actualitate
Cod GALBEN de vreme deosebit de rece la Cluj. Temperaturile vor scădea până la -28 de grade
Potrivit datelor puse la dispoziţie de Administraţia Naţională de Meteorologie în intervalul 21.01 – 25.01.2016 se instituie la nivelul judeţului Cluj codul galben, fenomenele vizate fiind val de frig, ger mai ales noaptea şi dimineaţa.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2016/01/20/termometruger.jpg)
În intervalul menţionat, valul de frig va persista, astfel că vremea va fi deosebit de rece, geroasă noaptea şi dimineaţa în cea mai mare parte a ţării.
Temperaturile minime se vor situa frecvent între -20 şi -15 grade, iar izolat vor coborî şi până la -28...-25 de grade, în timp ce maximele termice, preponderent negative, pe arii restrânse, nu vor depăşi -10 grade.